Odszkodowania Gostyń

Kiedy spotka nas jakakolwiek szkoda, jedną z pierwszych kwestii, która zaprząta nasze myśli, jest roszczenie prawa do odszkodowania. Często jednak zdarza się, że sami nie wiemy, jak się za to zabrać, jakie zgromadzić dokumenty, w jaki sposób oszacować wielkość szkody, gdzie się zgłosić i jak ostatecznie odebrać należne nam pieniądze. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść adwokat, który przeprowadzi przez wszystkie procedury oraz pomoże sfinalizować sprawę.

Co powinieneś wiedzieć o odszkodowaniach?

Odszkodowania (Gostyń) to bardzo szeroki temat, ponieważ mogą obejmować właściwie wszystkie szkody materialne i niematerialne. Z tego względu najpierw trzeba oszacować rozmiar strat, a co za tym idzie, kwotę, która będzie równoważyć skutki zdarzenia. Istotną kwestią jest również fakt, czy poszkodowany bezpośrednio przyczynił się do zaistnienia szkody.

Chęć roszczenia prawa do odszkodowania (Gostyń) trzeba pisemnie zgłosić ubezpieczycielowi. We wniosku musi znaleźć się kwota, której oczekujemy, oraz dokumenty potwierdzające fakt, że poniesione przez nas szkody rzeczywiście mają taką wartość. Mogą to być na przykład rachunki za leczenie, naprawy czy rozwiązanie umowy z pracodawcą.

Czas na ubieganie się o odszkodowanie w Gostyniu jest różny w zależności od okoliczności i charakteru szkody. Wszystkie widełki reguluje kodeks cywilny, jednak jego zapisy przedstawiają się bardzo korzystnie dla poszkodowanego. Z tego względu często można ubiegać się o odszkodowanie nawet po kilku latach od zdarzenia.

Podmioty wypłacające odszkodowania (Gostyń) również różnią się w zależności od charakteru szkody i miejsca jej wystąpienia. Może to być bezpośrednio osoba lub firma, która przyczyniła się do zaistniałej sytuacji, albo ubezpieczyciel, u którego winny ma wykupioną polisę. W przypadku wypadku w pracy o odszkodowanie możemy ubiegać się u pracodawcy lub w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, a gdy doszło do wypadku drogowego, cała kwota może zostać wypłacona z OC sprawcy.

Odszkodowania w Gostyniu

Nasza kancelaria prawna oferuje szeroki zakres pomocy w kwestii różnego rodzaju odszkodowań. Gostyń to miasto, gdzie znajdują się nasze biuro oraz siedziba, dlatego, jeśli mieszkasz w okolicy, nie wahaj się – skontaktuj się z nami mailowo, telefonicznie lub poprzez formularz na stronie internetowej, a umówimy się na spotkanie. W jego trakcie zapoznamy się z Twoją sprawą i podejmiemy odpowiednie kroki w celu uzyskania należnego Ci odszkodowania w Gostyniu.

Kontakt
                  

Kancelaria Radcy Prawnego
Przemysław Pawlicki

Siedziba i adres korespondencyjny:
63-800 Gostyń
ul. Wiśniowa 22A
tel. + 48 693 361 162

Biuro:

63-800 Gostyń
ul. Helsztyńskiego 3 (budynek Fundacji Absolwent, I piętro)
tel. +48 661 707 706

e-mail: kancelaria@radca-pawlicki.pl

NIP: 697-195-32-20
REGON: 300857211
mBank BRE S.A. 95 1140 2004 0000 3402 5337 5164

10 + 3 =